Granit Xhaka nuk do të mund që t’i ndihmojë skuadrës së tij ndaj Werder Bremenit Sot, duke filluar nga ora 20:30, Borussia Moenchengladbach takohet...

Granit Xhaka nuk do të mund që t’i ndihmojë skuadrës së tij ndaj Werder Bremenit

Sot, duke filluar nga ora 20:30, Borussia Moenchengladbach takohet me Werder Bremen, në një ndeshje ku mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, nuk do të mund të luaj për shkak të dënimit që ka marr nga Federata Gjermane e Futbollit pas kartonit të kuq që mori.

Pak para ndeshjes, Xhaka ka shkruar në Facebook se do ta mbështesë skuadrën e tij për herë të fundit nga tribuna dhe se ndeshjen tjetër do të jetë në fushë.
xhaka