Ylli i Milanit: Interi i fortë? T’a shohim në fushë Ylli i Milanit: Interi i fortë? T’a shohim në fushë
Milani po përgatitet për një derbi ndërkufitar kundër një skuadre të fortë të Interit dhe mes atyre që janë të etur për të startuar,... Ylli i Milanit: Interi i fortë? T’a shohim në fushë

Milani po përgatitet për një derbi ndërkufitar kundër një skuadre të fortë të Interit dhe mes atyre që janë të etur për të startuar, dhe që i bëri përshtypje trajnerit Marco Giampaolo është ardhja e re, 21-vjeçari algjerian Ismael Bennacer, i cili ishte në stol në ndeshjen e fundit të Milanit kundër Veronas, transmeton Sovrani.info.

Lojtari foli për median italiane Sky Sports përmes Calciomercato.com për mendimet e tij.

“Ishte gjithçka kaq shpejt. Unë kam punuar tashmë me shokët e mi të ekipit dhe trajnerin; ne jemi duke punuar dhe duke u rritur. Unë jam personalisht i lumtur, është një sfidë e madhe për mua. A ishte keq që isha në pankinë kundër Veronës pas performancës së mirë me Brescia? Jo, është normale. Jam në dispozicion, nuk kam luajtur sepse duhet të punoj dhe jam i ri. Biglia është rikthyer, ai është një lojtar i shkëlqyeshëm dhe unë duhet të mësoj shumë prej tij. Ky është futbolli. Çfarë mund të mësoj nga Lucas? Ai është 33 vjeç dhe e di se çfarë duhet të bëjë ai në fushë kur e kemi topin dhe kur jo. Ai është gjithmonë i përqendruar deri në fund, ne nuk jemi të njëjtë dhe është e mirë për ne, sepse unë mund të mësojmë shumë, çfarë ai ka dhe çfarë nuk kam. ”

Duke folur për derbin e ardhshëm, Bennacer kuptoi rëndësinë e derbit për tifozët kuqezinj dhe qytetin e Milanit.

“Të gjithë duhet të mendojmë në të njëjtën mënyrë në lojë, derbi është më i rëndësishëm për tifozët tanë ndoshta, por për ne është një lojë me tre pikë. Milano-Inter është një lojë që të gjithë lojtarët dëshirojnë të luajnë. Ju mund të thoni se ka një skuadër më të fortë se tjetra, ne do ta shohim në fushë. Duhet të fitojmë sepse kjo lojë është prova e parë e madhe, Interi është një ekip i shkëlqyeshëm dhe do të shohim atë që bëjmë të Shtunën. ” /Sovrani.info/