Zbulohet arsyeja pse Koscielny e çoi në djall Arsenalin dhe trajnerin Unai Emery Zbulohet arsyeja pse Koscielny e çoi në djall Arsenalin dhe trajnerin Unai Emery
Pakënaqësia e Laurent Koscielny me Arsenalin shtrihet përtej dëshirës së tij për t’u kthyer në Francë pas nëntë vjetësh në veri të Londrës. 33-vjeçarit... Zbulohet arsyeja pse Koscielny e çoi në djall Arsenalin dhe trajnerin Unai Emery

Pakënaqësia e Laurent Koscielny me Arsenalin shtrihet përtej dëshirës së tij për t’u kthyer në Francë pas nëntë vjetësh në veri të Londrës. 33-vjeçarit i kanë mbetur 12 muaj në kontratën e tij të tanishme, por thuhet të ketë besuar se ka pasur një marrëveshje që do të lejonte që ai të largohej këtë verë pas dështimit të Arsenalit për t’u kualifikuar për nëLigën e Kampionëve, transmeton Sovrani.info.

Koscielny beson se Arsenali ka refuzuar këtë premtim dhe thuhet se është duke shqyrtuar mundësinë e blerjes së pjesës së mbetur të kontratës së tij aktuale prej 90,000 funte në javë dhe të shkojë drejt një kthimi në atdheun e tij ku Lyon dhe Bordeaux janë të interesuar në shërbimet e tij. Një situatë e shëmtuar erdhi në kokë të mërkurën në mëngjes kur, sipas gazetarit të BBC David Ornstein, nëpërmjet Arseblog, Koscielny njoftoi trajnerin Unai Emery se ai nuk do të udhëtonte me pjesën tjetër të skuadrës në Amerikë për turneun para sezonal të klubit.

Emery thuhet se ishte i zemëruar me sjelljen e kapitenit të klubit dhe menjëherë informoi kreun e futbollit Raul Sanllehi, i cili mori vendimin për të lëshuar një deklaratë që dënonte veprimet e lojtarit ku shkruhej:

“Ne jemi shumë të zhgënjyer nga veprimet e Laurent, të cilat janë kundër udhëzimeve tona të qarta. ‘Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun tonë para sezonal. Ne shpresojmë ta zgjidhim këtë çështje dhe nuk do të japim ndonjë koment të mëtejshëm në këtë kohë.” /Sovrani.info/