Zyrtare: Ajaxi transferon mbrojtësin gjerman Zyrtare: Ajaxi transferon mbrojtësin gjerman
Ajax ka arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit, Heiko Westermann. Skuadra e famshme holandeze ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare me mbrojtësin gjerman. Ky kalim u... Zyrtare: Ajaxi transferon mbrojtësin gjerman

Ajax ka arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit, Heiko Westermann.

Skuadra e famshme holandeze ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare me mbrojtësin gjerman.

Ky kalim u mundësua nga skuadra spanjolle, Real Betis, e cila e lejoi largimin pa asnjë përfitim.

Kjo është hera e parë që 32-vjeçari gjerman e provon vetën në një kampionat tjetër pas atij të Gjermanisë dhe Spanjës.

Westermann më parë ka luajtur për Greuther Furth, Armenia Beilefield, Schalken, Hamburgun dhe Betisin.