ZYRTARE: Andersen bëhet me skuadër të re ZYRTARE: Andersen bëhet me skuadër të re
Olympique Lyonnais ka nënshkruar zyrtarisht me mbrojtësin Joachim Andersen nga Sampdoria për 24 milionë euro, transmeton Sovrani.inf0. Marrëveshja u konfirmua në një deklaratë në... ZYRTARE: Andersen bëhet me skuadër të re

Olympique Lyonnais ka nënshkruar zyrtarisht me mbrojtësin Joachim Andersen nga Sampdoria për 24 milionë euro, transmeton Sovrani.inf0.

Marrëveshja u konfirmua në një deklaratë në faqen zyrtare të Lyonit e cila shton se Andersen do të paraqitet të premten pasdite.

Sipas pronarit Sampimo Massimo Ferrero, klubi i tij do të marrë një shtesë prej 6 milionë euro si shpërblime.

23-vjeçari ka luajtur 42 herë në dy sezone me Blucerchiati, i cili ka paguar vetëm 1.5 milionë euro për të nënshkruar me atë nga FC Twente në vitin 2017.

Megjithatë, ai ende duhet të bëjë harkun e tij të lartë për Danimarkën. Skuadra e Eusebio Di Francesco duket se e ka gjetur tashmë zëvendësimin e tij në Julian Chabot.

Andersen ishte kërkuar me ngulm edhe nga Arsenali dhe Milani.

/Sovrani.info/