Zyrtare: Fabregaz prezantohet tek skuadra e re, shifrat dhe detajet… Zyrtare: Fabregaz prezantohet tek skuadra e re, shifrat dhe detajet…
Mesfushori i Chelseat Cesc Fabregas ka përfunduar transferimin e tij në Monako në një marrëveshje me vlerë prej 10 milionë funtesh (12.8 milionë dollarë),... Zyrtare: Fabregaz prezantohet tek skuadra e re, shifrat dhe detajet…

Mesfushori i Chelseat Cesc Fabregas ka përfunduar transferimin e tij në Monako në një marrëveshje me vlerë prej 10 milionë funtesh (12.8 milionë dollarë), transmeton Sovrani.info.

31-vjeçari ka nënshkruar një marrëveshje tre-vjeçare me klubin e principatave, me shpresën se do të luajë një rol kyç në ndihmën e kampionëve të Ligës 1 në vitin 2017 për të shmangur rënjen nga liga.

Ai do të bashkohet me ish-shokun e ekipit të Arsenalit dhe mikun e ngushtë Thierry Henry në Stade Louis II, me golashënuesin më të mirë të Gunners duke marrë hapat e tij të parë në menaxhim pasi Leonardo Jardim u shkarkua në tetor./Sovrani.info/