Vincente del Bosque ka publikuar listën prej 19 futbollistëve për Euro 2016 Përzgjedhësi i Spanjës, Vincente del Bosque ka publikuar listën përfundimtare për Euro...

Vincente del Bosque ka publikuar listën prej 19 futbollistëve për Euro 2016

Përzgjedhësi i Spanjës, Vincente del Bosque ka publikuar listën përfundimtare për Euro 2016, duke mos përfshirë lojtarët e Real Madridit dhe Atletico Madridit.

Në këtë listë bëjnë pjesë 19 futbollistë, ndërsa edhe katër të tjerë do të shtohen, pas arritjes së Koke, Saúl, Ramos, Juanfran, Lucas Vázquez e Isco.

Dy prej këtyre të fundit do të largohen nga lista përfundimtare e Spanjës.

Portierët: Iker Casillas (Porto), David De Gea (Man United), Sergio Rico (Sevilla).

Mbrojtësit : Gerard Piqué, Jordi Alba, Marc Bartra (all Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Mikel San José (Athletic Club), Bellerín (Arsenal).

Mesfushorët : Bruno (Villarreal), Sergio Busquets, Andres Iniesta (both Barcelona), Thiago (Bayern), David Silva (Manchester City), Pedro, Cesc Fabregas (both Chelsea).

Sulmuesit: Aritz Aduriz (Athletic), Nolito (Celta Vigo), Alvaro Morata (Juventus).